Алексеєнко Михайло

Проєкт «Кришталева мрія»
Проєкт «Кришталева мрія»
Про роботу

Автор про концепцію проєкту, з яким увійшов до шорт-листа M17 Sculpture Prize:

«Після смерті моєї бабусі залишилося багато кришталю. Вона збирала і ретельно зберігала його, як і багато “пострадянських” громадян. Використовувати кришталь за призначенням у родині було заборонено. Бабуся берегла його для особливої події. Яка так і не відбулася. Бабусі вже давно немає серед живих, а мрія залишилася. <…> Радянська ідеологія будівництва кращого життя, стрімкий рух угору, пафосна велич знайшли свій відбиток у побуті звичайних людей. За допомогою колекції кришталю демонструвалися статки та заможність. Крихка мрія залишає по собі тінь, створюючи відчуття мінливості та нестабільності всього, що існує».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Хелен Фібі:

«Мій вибір проєкту Михайла Алексеєнка зумовлений кмітливістю пропозиції та її соціальною заангажованістю. Проєкт робить цікаві політичні відсилання, але через особисту історію і предмети з цієї історії. Рідкісний талан митця – зробити аспекти власного життя релевантними життям інших, значущими для багатьох людей як на персональному рівні, так і на рівні національної історії».

Побачити, в якій формі втілиться «Кришталева мрія» Михайла Алексеєнка, ви зможете на виставці робіт номінантів і номінанток M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen у ЦСМ М17

Більше про роботу Згорнути
Алексеєнко Михайло
Дата народження: 1989
Місце проживання: Київ
Більше про автора Згорнути