Рябченко Степан

Melissa
Melissa із серії «Комп'ютерні віруси» (2011-2015), комп'ютерна анімація, звуковий супровід
Про роботу

«Вірус Мелісса (також відомий як Mailissa, Simpsons, Kwjjibo або Kwejeebo) — це назва макровіруса електронної пошти на комп’ютері.

Вперше вірус Мелісса з’явився 26 березня 1999 року, коли він перехитрив системи електронної пошти в Інтернеті, які блокували заражені електронні листи. Електронні листи були розповсюджені за допомогою вірусу. Мелісса вперше була розповсюджена в комп’ютерній мережі Usenet. Вірус опинився всередині файлу з назвою List.DOC, в якому містилися паролі, які дозволяли доступ до 80 порнографічних вебсайтів. Оригінальний вірус був надісланий багатьом людям.

Вірус Мелісса був створений і запущений у світ 26 березня 1999 року 31-річним колишнім програмістом Девідом Л. Смітом (англ. David L. Smith) з містечка Абердин, що знаходиться в американському штаті Нью-Джерсі. Сміт назвав свій вірус на честь стриптизерки, виступ якої в чоловічому клубі міста Маямі штату Флорида йому сподобався».

Джерело: Вікіпедія


«Проєкт Степана Рябченка “Комп’ютерні віруси” працює з актуальною для XXI століття проблематикою співвідношення реального і віртуального, досліджуючи специфіку їх сприйняття людською свідомістю. У сучасному світі комп’ютерний вірус стає практично соціальною одиницею, кожен з них має власну історію і особливості взаємодії з системою. Ґрунтуючись на цих фактах, Степан Рябченко візуалізує віртуальну сутність вірусу, надаючи йому форму та образ. Таким чином, долається кордон, що пролягає між абстрактним і фігуративним, увага глядача переноситься на зовнішній образ, акцент зміщується з відчуття загрози в сторону естетичного сприйняття».

Наталія Маценко, мистецтвознавиця

Проєкт Data CTRL Centre

Більше про роботу Згорнути
Рябченко Степан
Дата народження: 1987
Місце проживання: Одеса
Більше про автора Згорнути

Роботи Рябченко Степан