Галкін Данило

Проєкт «Зорепад»
Проєкт «Зорепад»
Про роботу

Автор про концепцію проєкту, з яким увійшов до шорт-листа M17 Sculpture Prize:

«8 грудня 2013 року в Києві “свободівцями” був знесений пам’ятник Леніну на Бессарабській площі. Далі хвиля стихійного Ленінопаду прокотилася по всій країні. Наприкінці лютого 2014 року зі шпиля Верховної ради була демонтована радянська червона зірка. Через рік, 9 квітня 2015 року, Верховна рада прийняла закон №2558 про заборону пропаганди комунізму і нацизму. А вже 14 травня департаментом комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) було доручено: “До 28 червня 2015 скласти перелік будівель і споруд комунальної власності, на яких розміщена комуністична символіка, і скласти графіки з її демонтажу». Своєю чергою, балансоутримувачам зазначених будівель і споруд було доручено виконати заходи з демонтажу комуністичної символіки та встановлення замість демонтованих символів комунізму державної символіки України.

Під час експонування виставки номінантів M17 Sculpture Prize буде продовжуватися заміна тоталітарних символів минулого на державну символіку України, а запропонована інсталяція “Зорепад” наочно продемонструє даний процес, тим самим пропонуючи задуматися над тим, як легко відбувається маскування одного під інше. Цей процес нагадує захисний механізм деяких видів тварин і рослин, які камуфлюються за допомогою кольору і форми під інших тварин і рослин, а також під предмети навколишнього середовища. Примітно те, що ці тварини й рослини маскуються не тільки для захисту, але і для нападу».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Ліза Парола:

«”Зорепад” є чудовим проєктом, що зміг би покласти початок аналізу історичних процесів вилучення пам’яток у зв’язку із законом про декомунізацію, а також аналізу трансформацій громадського простору під час глобальних політичних змін».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Маріанна Вагнер:

«Якщо художникові вдасться діяти так, як він запланував, реалізована робота може справити значний вплив на наше ставлення до предметів історії. До того ж цей акт залучить й інших митців колективно думати про теперішнє їхніх міст».

M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen

Більше про роботу Згорнути
Галкін Данило
Дата народження: 1985
Місце проживання: Дніпро

Сучасний український художник, навчався у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі та в Академії будівництва i архітектури. Працює з публічним простором, досліджуючи життя людини всередині системи, що тягне за собою всебічний контроль і пригнічення, а також перешкоди у вигляді різних пасток соціальної несправедливості. Співпрацює з державними та комунальними мистецькими закладами, привертаючи увагу до об’єктів радянської спадщини Східної Європи для подальшого їх переосмислення та музеєфікації.

Представляв Україну в Європі, Америці, Східній Азії та Близькому Сході. Володар Гран-прі конкурсу МУХі (2011). Номінант (2011, 2015) та володар Спеціальної премії (2013) PinchukArtCentre. Номінант Премії Сергія Курьохіна та Премії Кандинського (2012). Фіналіст Премії Малевича (2014) та M17 Sculpture Prize (2020). Володар спеціальної премії Art Future Prize (2020). Резидент Bogliasco Foundation (Італія, 2016), Kustlerhause Lauenburg/Elbe (Германія, 2017), будинку мистецтв в Бейруті (Ліван, 2018), Gaude Polonia (Польша, 2016, 2019), 40mcube в Ренні (Франція, 2019), Forum Regionum (Україна, 2019) та Somos Art House (Германія, 2020).

Більше про автора Згорнути