M17 Sculpture Prize 2022: Open Call

M17 Sculpture Prize 2022: Open Call

Поділитись
19.10.2021 - 01.12.2021
Поділитись
Про проєкт
 • Про проєкт
 • Партнери

ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують другий OPEN CALL на здобуття премії M17 Sculpture Prize

Тема конкурсу — «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті»
Виставка робіт номінантів/-ток та визначення переможця/-ниці відбудеться у 2022 році

Дедлайн подання заявки: 1 грудня 2021 року

Цього року до подання заохочуються кросмедійні проєкти, де разом та/або замість традиційних використовуються нові медіа. Крім того, перевага надаватиметься проєктам, які орієнтовані на взаємодію із публічними просторами, конкретними міськими локаціями.

ВАЖЛИВО! Цифрові проєкти мають бути подані разом із продуманими варіантами матеріальної реалізації — «матеріального носія» ідеї — задля експонування у виставковому просторі або безпосередньо у місті.

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ
(для заповнення вам необхідно увійти до свого облікового запису Google)

 

Переможець отримає премію в розмірі 250 000 грн

За результатами експертного відбору буде сформовано шорт-лист номінантів/-ток. Усі номінанти/-тки, крім тих, які подадуть на конкурсний відбір вже готові твори, отримають фінансування на втілення обраного експертним журі проєкту за своїм ескізом.

Готові роботи всіх номінантів/-ток будуть представлені на виставці у ЦСМ М17 у вересні 2022 року. А переможець/-ниця, що визначиться на підставі оцінювання вже реалізованих задумів, отримає премію в розмірі 250 000 гривень*.

З результатами першого конкурсу можна ознайомитись на сторінці попереднього проєкту — M17 Sculpture Prize 2020

*сума до вирахування всіх податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством України, зокрема пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ

Тема M17 Sculpture Prize 2022

Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті

Слово організаторів:

Постгуманізм — складноутворене поняття. На відміну від трансгуманізму, він не апелює до прагнень подолати біологічні обмеження і вивести людину на новий щабель еволюції за допомогою технологічних розробок. Постгуманізм, також визначаючи розвиток нових технологій і нових медіа головним трансформаційним фактором, зосереджується, однак, на подоланні обмежень у нашому самосприйнятті:

 • людина не займає виключне місце у загальній системі живих істот або й навіть усіх об’єктів;
 • не існує «більш-людей», які могли би бути поставлені у привілейоване становище відносно інших через свої гендер, расу, етнічну приналежність, фізичні якості абощо;
 • людина не може мислитися лише через одну ідентичність (політичну, соціальну, гендерну, професійну тощо) — вона є «точкою збірки» множинности ідентичностей, що постійно «перетікають» одна в одну.

Проте поняття постгуманізму нас зацікавило насамперед тим, яким у його межах постає міський простір після тотальної медіалізації й тих змін у самосприйнятті головного (раніше) діяльного суб’єкта і безпосереднього будівника цього простору.

Розвиток нових технологій вже призвів до появи нових форм суб’єктности та нових режимів існування у просторі. Слідом за усвідомленням «флюїдности» ідентичностей йде усвідомлення постійного проживання ситуації «співпросторовости», яку зафіксували процеси медіалізації: уявні світи, створювані соціальними, політичними, культурними дискурсами, співіснують, взаємопроникаючи. Нові медіа перетворюють ці простори на простори кочівництва і транзиту, котрими суб’єкт «ковзає» без заданого напряму, а, може, й «розподіляється» у них.

Пересуваючись новітніми теоріями, що аналізують подібні трансформації, ми вирішили запропонувати митцям і мисткиням уважніше придивитись до впливів нових медіа на модифікацію людської сутности та взаємопов’язану з цим модифікацію міського контексту існування людини. І представити результати своїх спостережень, роздумів та відкриттів у вигляді об’єкта мистецтва.

Кураторки проєкту: Катерина Рай, Євгенія Гавриленко
Керівниця проєкту: Наталія Шпитковська

Умови участи

Заявку можуть подати художники/-ці, які мають паспорт громадянина/-ки України.

Вікові обмеження відсутні.

До участи в конкурсі приймаються тривимірні об’єкти мистецтва, матеріальні й цифрові, виконані за допомогою як традиційного інструментарію, так і з використанням технологій віртуальної реальності (VR), доповненої реальності (AR), змішаної реальності (MR), штучного інтелекту (AI), голографії, великих даних (Big Data), генеративного дизайну (Generative Design), відеомапінгу (3D mapping) тощо.

Із додатковими питаннями ви можете звертатися до нас у соціальних мережах (Facebook, Instagram) або за електронною адресою m17sculptureprize@artcult.org.ua

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ
(для заповнення вам необхідно увійти до свого облікового запису Google)

 

Критерії відбору

Заявка оцінюватиметься за такими критеріями:

 • відповідність запропонованої ідеї темі проєкта;
 • інноваційність художнього рішення;
 • пропрацьованість концепції;
 • деталізованість кошторису (орієнтовний шаблон можна завантажити тут);
 • наявність у заявці всіх запитуваних даних і документів.

 

Календар

2021

 • 19.10.21
  відкриття Open Call
 • 01.12.21
  закриття Open Call, завершення приймання заявок
 • грудень 2021
  розгляд заявок експертним журі

2022

 • січень 2022
  оголошення шорт-листа номінантів/-ток на здобуття Премії
 • лютий — серпень 2022
  реалізація конкурсних проєктів
 • вересень 2022
  відкриття виставки робіт номінантів/-ток M17 Sculpture Prize 2022

M17 Sculpture Prize — професійна премія в галузі тривимірного мистецтва, започаткована у 2019 році Центром сучасного мистецтва М17 разом із Adamovskiy Foundation. Премія проходить за участі міжнародних експертів/-ток і націлена на пошук та підтримку талановитих сучасних художників і художниць з України.

Перший конкурс відбувся у 2020 році.

Спеціальні премії здобули:

 • Андрій Кириченко, робота Книги — спеціальна премія від SEARCH Foundation у номінації «За збереження і розвиток керамічних традицій»;
 • Даниїл Шуміхін, робота Нестійкі зв’язки з майбутнім у даних умовах — спеціальна премія від Berkeley Real Estate у номінації «За мистецьке осмислення впливу архітектурних форм».

Детальніше про конкурс — M17 Sculpture Prize 2020