• Main
  • Публікації
  • В епіцентрі бурі. Український модернізм у Fondation Beyeler
Назад

В епіцентрі бурі. Український модернізм у Fondation Beyeler

20.06.2022

15 червня у Фонді Бейлера (Базель, Швейцарія) відбулась презентація виставки «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х», проведення якої заплановано на осінь 2022 року в Національному музеї Тиссена-Борнемісса у Мадриді, Іспанія.

Команда проєкту прагне довести самобутність українського модернізму, що довгий час перебував у тіні тогочасних російських мистецьких течій. Виставка стане глибинним дослідженням українського мистецтва XX століття, представленим у провідних мистецьких інституціях.

Директор Fondation Beyeler Сем Келлер відзначив важливість проєкту і висловив зацікавленість історією українського модернізму, що, на його думку, заслуговує більшої уваги та досліджень з боку міжнародних інституцій.

Куратори Костянтин Акінша, Катерина Денисова та Олена Кошуба-Вольвач розкрили мету проєкту: дослідити багатогранні особистості художників, історично відомих під прапором «російського авангарду», і визнати їх приналежність до українського мистецтва.

Міжнародні культурні інституції підтримують Україну у боротьбі за визнання українського модернізму. Гільєрмо Солана, художній директор Національного музею Тиссена-Борнемісса, Мадрид, під час свого виступу наголосив на важливості того, що зараз переглядається та переоцінюється значення українського мистецтва в цілому та модернізму зокрема. Музей Тиссена-Борнемісса виражає свою солідарність з Україною та пишається тим, що знаходиться в «епіцентрі» важливої події в мистецькому просторі.

Директорка Центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська окреслила ключову мету для сучасної української та світової арт-спільноти: «Настав час відкрити, розрізнити та дізнатися більше про культуру, за яку зараз борються і вмирають українці».

Креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська зазначила, що Україна знаходиться в авангарді геополітичних змін, бореться за цінності свободи та гідності, за світове майбутнє, яке поставлене під загрозу російською агресією.

Британський колекціонер та експерт у галузі української модерністської традиції Джеймс Баттервік своїм виступом та презентацією привернув увагу до ролі українського художника Олександра Богомазова у світовому контексті.

Меценатка та партнерка проєкту Наталія Кола відмітила: «Визнання внеску України в модернізм є справою, близькою серцю фонду [Фонду Наталії Коли], і, як пристрасні прихильники мистецтва на все життя, ми маємо велику честь зіграти невелику роль у проведенні цієї виставки та дискурсу».

Український меценат та колекціонер Андрій Адамовський наголосив: «Проєкт, який ми організовуємо, є дуже символічним, адже батьківщина авангарду – Україна, і зараз дуже важливо підтримувати українське мистецтво».

На виставці будуть представлені унікальні експонати з провідних українських музеїв та державних і приватних колекцій Західної Європи (Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Австрії). «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х» буде реалізований у партнерстві з Національним художнім музеєм України та іншими українськими установами.

Партнерами презентації є Fondation Beyeler, Фонд Наталії Коли, Український інститут, АртКульт Фундація, Artelia consultancy (на чолі з Лілією Тіппетс), український проєкт «Strong & Precious» (на чолі з Ольгою Олексенко).

Організаторами презентації є благодійний фонд «Art for Victory UA» та Центр сучасного мистецтва M17 у Києві.

Щоб подивитись фото з події та дізнатися більше про проєкт, переходьте у розділ “проєкти“.

Щоб переглянути відеозвернення спікерів презентації, переходьте за посиланням на наш YouTube канал:

  • Гільєрмо Солана, художній директор Національного музею Тіссен-Борнеміса в Мадриді
  • Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту
  • Олена Кашуба-Вольвач, співкураторка, кандидат мистецтвознавства, завідувач науково-дослідного відділу мистецтва ХІХ – поч. ХХ ст. Національного художнього музею України
  • Джеймс Баттервік, британський, колекціонер, експерт у галузі української модерністської традиції

Наша команда шукає партнера для видання каталогу виставки англійською мовою тиражем близько 2000 примірників. Щоб переглянути презентацію каталогу виставки, переходьте за посиланням.

Щоб зробити благодійний внесок та підтримати проєкт, переходьте за посиланням.

Наступна публікація

Усі публікації
NFT Віктора Сидоренка у просторі DAN.IT

NFT Віктора Сидоренка у просторі DAN.IT

05.07.2022
Усі публікації