Тарадіна Анна

Гербарій
Гербарій 1740х450х470 мм, бетон, свинець, гіпс, скло. 2019
Про роботу

Авторка про концепцію проєкту, з яким увійшла до шорт-листа M17 Sculpture Prize:

«Інсталяція створена під час роботи з колекцією Ботанічного саду Харківського національного університету. Це альтернатива гербарію, що збирається науковцями задля вивчення рослин. Робота “Гербарій” – інший спосіб дослідження рослинного світу, пізнання його через форму і тактильність.

Збирання гербарію – це дуже інтимний процес спілкування з природою, той особливий момент, коли людина звертає увагу на природні структури й починає помічати світ, в якому ми перебуваємо постійно. Намагаючись зберегти цю швидкоплинну мить єднання з природою, ми ховаємо її на книжкових полицях».

Коментує експертка Відбіркового журі Премії Маріанна Вагнер:

«Естетика інсталяції відсилає уяву до процесів та ситуації в лабораторії. Це може бути гарною відправною точкою для роздумів про скульптуру в міському просторі, так само як і про те, чого саме потребують організми для розвитку. Перформативні якості твору, його потенціал до утворення зв’язків з інституціями, де він встановлюватиметься (як-от, наприклад, ботанічний сад), змушують прикути погляд до самої ідеї таких взаємозв’язків і до того, як вдасться художниці (і як це вдається художникові взагалі) активізувати дискусії про скульптуру, запустити процеси спілкування».

Візитна картка Анни Тарадіної для проєкту M17 Sculpture Prize (запис від 17.02.2020):

Анна про проєкт «Гербарій» (запис від 18.12.2021):

Більше про роботу Згорнути
Тарадіна Анна
Дата народження: 1998
Місце проживання: Харків

Мисткиня займається графікою, скульптурою, інсталяцією, ленд-артом, перформансом. Усі ці такі різноманітні практики авторські думка й тіло спрямовують на прояснення просторових відносин.

Більше про Анну читайте у нашому матеріалі.

Більше про автора Згорнути