Авангард: у пошуках четвертого виміру

Авангард: у пошуках четвертого виміру

Центр Сучасного Мистецтва М17, Національний художній музей України, Мистецький Арсенал, Adamovskiy Foundation, ArtCult Foundation

Поділитись
15.12.2018 - 06.04.2019 Купити квиток
Поділитись
Про проєкт
  • Про проєкт
  • Події
  • Преса
  • Каталог
  • Експозиція
  • Роботи
  • Фоторепортаж
  • Митці

Центр сучасного мистецтва M17 спільно з Національним художнім музеєм України, Мистецьким Арсеналом, Adamovskiy Foundation та ArtCult Foundation презентує проект
«Авангард: у пошуках четвертого виміру».

В рамках проекту будуть представленні роботи художників-авангардистів з музейних та приватних колекцій.
Серед них – твори Богомазова, Єрмилова, Екстер, Бурлюка, Петрицького, Косарева, Родченка. Окрім музейної частини, проект представить аудіовізуальне шоу від команди Front Pictures, яке оживить найяскравіші приклади світового авангарду.

Назва «Авангард: у пошуках четвертого виміру» відсилає до провідних ідей авангарду з його амбіцією вийти за межі тривимірного видимого світу. На чотири місяці M17 перенесеться у вир революційних сподівань: агітаційні плакати, архітектурні утопії, декламування маніфестів, супрематичний та абстрактний живопис, пропагандистське кіно та нова література.

Україна предстає як своєрідне «перехрестя» новацій в мистецтві першої половини ХХ століття, де різноманітні мистецькі осередки (Київ, Львів, Харків, Одеса, Херсонщина і т.д.) були місцями генерації ідей, що згодом склалися в феномен українського авангарду.

Кураторки:
Олена Боримська – мистецтвознавиця, завідувачка наукового відділу Національного музею «Картинна галерея», викладачка НАОМА;
Оксана Баршинова – мистецтвознавиця, кураторка виставок сучасного мистецтва НХМУ, викладачка НАОМА.

Організатори проекту:
Центр Сучасного Мистецтва М17, Національний художній музей України, Мистецький Арсенал, Adamovskiy Foundation, ArtCult Foundation.

Виставка відбуватиметься з 15.12.2018 по 06.04.2019

 

Каталог «Авангард. У пошуках четвертого виміру», як і однойменна виставка в ЦСМ М17, на котрій він побудований – про рух нового мистецтва в Україні на початку ХХ століття. Українські художники виїжджали до інших країн, щоб ознайомитися з футуризмом, кубізмом, абстракціонізмом і поверталися назад, аби розповісти про побачене в приватних студіях та навчальних гуртках, за допомогою експозиці і текстів.

Але рух розвивався й у протилежному напрямку: до знакових українських локацій і особистостей прямували митці з інших країн, лишали власний внесок у розвиток місцевого авангарду й, одночасно, брали від нього щось собі. У цьому каталозі рух представлений і як колективний феномен, і як персональна практика.

Каталог можна придбати у Центрі сучасного мистецтва М17.

У цьому проєкті Центр сучасного мистецтва M17 представляє український авангард. Україна постає «перехрестям» новацій в мистецтві першої половини XX століття. Різноманітні мистецькі осередки (Київ, Львів, Харків, Одеса, Херсонщина) були місцями генерацій ідеї, що згодом склалися в феномен українського авангарду.

Виставка створює цілісний портрет українського авангарду, не обмежуючись традиційним уявленням про мистецтво. «Авангард: У пошуках четвертого виміру» охоплює живопис, графіку, театрально-декораційне мистецтво, скульптуру, книгу, документацію експериментів в архітектурі, театрі, дизайні.

У першій залі представлена музейна частина. Тут зібрані роботи митців-авангардистів, серед яких є широко відомі, та раніше не представлені. M17 об’єднає в одній залі Олександра Богомазова, Василя Єрмилова, Олександру Екстер, Давида Бурлюка, Анатолія Петрицького, Бориса Косарева, Олександра Родченка, Марію Синякову та Віктора Пальмова.

Друга зала аудіовізуальне шоу команди Front Pictures, яка «оживить» найяскравіші роботи світового авангарду.