Рай Михайло

Мавзолей
Мавзолей 64 x 90 cм, лімітований друк, 2022
Про роботу

Щоденник окупації Михайла Рая.

15 травня. Мавзолей

Все ще Херсон, все ще Україна, неважливо-якого дня з початку війни. Поставлені росіянами “корисні ідіоти” з початку травня заявляють про введення в обіг російського рубля та майбутнє приєднання Херсонської області до складу РФ. Пів травня вже позаду, А я досі не знаю, як виглядає російський рубль. Не лише місцеві жителі, а й російські військові досі купують їжу у місцевих підприємців за гривню. Казкар любить історію, але вона стає для нього все більш тривожною. Потенційні кандидати у “цапи-відбувайла” можуть виявитися спритнішими і Мавзолей тоді виявиться зовсім не таким, яким він хотів його бачити. “Корисні ідіоти” у будь-який момент можуть стати марними. Чи вони не такі вже ідіоти?

Більше про роботу Згорнути
Рай Михайло
Дата народження: 1984
Місце проживання: Херсон

Народився 22 лютого 1984 року в Херсоні, в сім’ї суднових кухарів. Відомий як автор цифрових фотоколажів великого формату із філософським змістом.

З 2014 року його твори було відзначено понад 60 нагородами на міжнародних конкурсах. Серед них: International Photography Awards, Prix de la Photography Paris, Sony World Photography Awards, ND Awards, Tokyo International Photography Awards, OneEyeland Photography Awards. Публікувався у міжнародних і вітчизняних друкованих та онлайн виданнях.

Свою творчість використовує як інструмент пізнання себе, передаючи через образи та символи свої відкриття іншим, щоб намалювати карту, якою можуть пройти всі охочі.

З лютого по листопад 2022 перебував під російською окупацією, переконуючись на власному досвіді, що щастя та благополуччя не залежать від зовнішніх обставин. “Рай – це не місце, а стан свідомості”. За час окупації він дав понад 30 інтерв’ю міжнародним радіо, ТБ та інтернет виданням про свою творчість та ситуацію в місті, більшу частину з них анонімно. Його роботи за цей час брали участь у 9 групових та одній персональній виставках в Україні, Європі та США, побували на фотоярмарку у Роттердамі.

Більше про автора Згорнути

Роботи Рай Михайло