Арсен Савадов

Серія “Донбас-Шоколад”
Серія “Донбас-Шоколад”
Про роботу

У свідомості широкої публіки мистецтво Савадова асоціюється передусім з цими «химерами», шахтарями-«трансвеститами», які парадоксально поєднали в собі маскулінне та фемінне начала. У сучасному мистецтві відбувається зворотна герметизація популярних символів. Шахтарі та балет — це те, з чим асоціювався Радянський Союз, а потім і весь пострадянський простір, частиною якого стала Україна. 

«Шахтарі — це велика трагедія. Втім, це єдина соціальна група, рівновелика за своєю потужністю художникам», — так Савадов обґрунтував вибір соціального прошарку, що дзеркально відображає його самовідчуття.

Розмір усіх робіт 110х165 см

Більше про роботу Згорнути
Арсен Савадов
Дата народження: 24.09.1962
Місце проживання: Київ

Арсен Савадов – один зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Арсен Савадов в 2001 році представляв країну на Венеціанській бієнале, куратором якої був легендарний Харольд Зееман. Його роботу «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко в 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

“В этот период я работал только языком фотографии, потому что я не представлял, как по-другому. Потом уже пришла регрессия какая-то, успокоение, усталость — зависишь от фотографа, зависишь от пленки, проработал два месяца, и оно все сжимается в такую коробочку. И пока ты в Киев не приедешь и не проявишь, ты не знаешь, что ты сделал. Не было цифровых камер. На моих глазах NYT распродавал всю аналоговую аппаратуру, покупали цифровую. Цены были бросовые в Нью-Йорке. Это был обвал. А все эти шахтеры, все это снято на пленку. У меня только последние проекты цифровые, где можно уже использовать фотошоп, какую-то веревочку убрать, которая держит декорации, почистить какую-то грязь. А тогда были просто негативы. И чтоб их сделать, мы ездили в Москву, на Мосфильм. Там сканировали на виртуальном сканере и вот так по чуть-чуть что-то печатали” – так художник описує свою роботу с медиумом фотографії.

 

Більше про автора Згорнути

Роботи Арсен Савадов