Арсен Савадов

Серія “Щоденник потопельника”
Серія “Щоденник потопельника” 100х150 см
Про роботу

Проєкт маркує неоромантичну лінію у творчості Савадова і, за словами самого автора, символізує «занурення в нові форми сприйняття реальності». Реальність іноді сама активно втручається у процес свого сприйняття, підкидає нові сенси вже постфактум: фільмування проходило на Чорній річці під Севастополем у жовтні-листопаді 2014-го – незадовго до захоплення Криму Росією. Річка, що слугує джерелом чистої питної води для міста, стала символом втраченої чистоти свідомості, її складності, «потопленості», «зануреності». Але зануреності ні в якому разі не у політику, а у контекст культурних і міфологічних сенсів.

Розмір усіх робіт: 100х150 см

Більше про роботу Згорнути
Арсен Савадов
Дата народження: 24.09.1962
Місце проживання: Київ

Арсен Савадов – один зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Арсен Савадов в 2001 році представляв країну на Венеціанській бієнале, куратором якої був легендарний Харольд Зееман. Його роботу «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко в 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

“В этот период я работал только языком фотографии, потому что я не представлял, как по-другому. Потом уже пришла регрессия какая-то, успокоение, усталость — зависишь от фотографа, зависишь от пленки, проработал два месяца, и оно все сжимается в такую коробочку. И пока ты в Киев не приедешь и не проявишь, ты не знаешь, что ты сделал. Не было цифровых камер. На моих глазах NYT распродавал всю аналоговую аппаратуру, покупали цифровую. Цены были бросовые в Нью-Йорке. Это был обвал. А все эти шахтеры, все это снято на пленку. У меня только последние проекты цифровые, где можно уже использовать фотошоп, какую-то веревочку убрать, которая держит декорации, почистить какую-то грязь. А тогда были просто негативы. И чтоб их сделать, мы ездили в Москву, на Мосфильм. Там сканировали на виртуальном сканере и вот так по чуть-чуть что-то печатали” – так художник описує свою роботу с медиумом фотографії.

 

Більше про автора Згорнути

Роботи Арсен Савадов