Арсен Савадов

Серія “Комедія del’Arte в Криму”
Серія “Комедія del’Arte в Криму” 130х158 см
Про роботу

В цій легкій та витонченій серії Савадов візуалізує шекспірівську метафору життя як театру. Життя немов вуличний театр, сцени з якого розігруються у нас на очах повсякчас. Важливим, навіть головним моментом зйомок був вибір місця й робота з декораціями –  імплантація «фальш-реальності» в тіло реального. Все, що ви бачите – не колаж, а пряма зйомка. Ось мертві птахи, які вирізані з картону, потім виставляється світло, все починає рухатися, ворушитися – в цьому вся сила.

Розмір усіх робіт 130х158 см

Більше про роботу Згорнути
Арсен Савадов
Дата народження: 24.09.1962
Місце проживання: Київ

Арсен Савадов – один зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Арсен Савадов в 2001 році представляв країну на Венеціанській бієнале, куратором якої був легендарний Харольд Зееман. Його роботу «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко в 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

“В этот период я работал только языком фотографии, потому что я не представлял, как по-другому. Потом уже пришла регрессия какая-то, успокоение, усталость — зависишь от фотографа, зависишь от пленки, проработал два месяца, и оно все сжимается в такую коробочку. И пока ты в Киев не приедешь и не проявишь, ты не знаешь, что ты сделал. Не было цифровых камер. На моих глазах NYT распродавал всю аналоговую аппаратуру, покупали цифровую. Цены были бросовые в Нью-Йорке. Это был обвал. А все эти шахтеры, все это снято на пленку. У меня только последние проекты цифровые, где можно уже использовать фотошоп, какую-то веревочку убрать, которая держит декорации, почистить какую-то грязь. А тогда были просто негативы. И чтоб их сделать, мы ездили в Москву, на Мосфильм. Там сканировали на виртуальном сканере и вот так по чуть-чуть что-то печатали” – так художник описує свою роботу с медиумом фотографії.

 

Більше про автора Згорнути

Роботи Арсен Савадов